شستن فرش با شامپو فرش

شستن فرش با شامپو فرش

اصول شستن فرش با شامپو فرش چیست و چه زمانی به شستن فرش با شامپو فرش نیاز داریم؟ فرش‌ جزء جدایی‌ناپذیر دکوراسیون خانه هر ایرانی است و البته کثیفی و آلوده شدن

هم جز جدایی‌ناپذیر هر فرش است.

به دلایل متعددی ممکن است یک فرش، آلوده یا کثیف شود. بنابراین برای برق انداختن فرش باید با بهترین و سازگارترین پاک کننده‌ها آشنا شوید. گاهی اوقات آلودگی به قدری زیاد است که برای شست و شوی فرش حتما آن را به قالیشویی سپرد،

اما در مواقع جزئی می‌توان با استفاده از شستن فرش با شامپو فرش مشکل را حل کرد و نیاز به صرف هزینه زیادی نیست. در نظر گرفتن جایگزینی برای شامپو فرش و نحوه شستن فرش با شامپو فرش در روند استفاده از این نوع مواد شوینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نحوه درست کردن شامپو فرش خانگی

یکی از فاکتورهای مهم در شستن فرش در خانه، انتخاب شامپو فرش مناسب است. تنوع بالای شامپو فرش‌های موجود در بازار، قیمت بالا و حجم اندک آن‌ها همه جز مواردی است

که لزوم درست کردن یک شامپو فرش خانگی برای شست و شوی فرش را تشدید می‌کند. علاوه بر کیفیت مطلوب توجه به اینکه کدامیک ویژگی  بهترین لکه بر فرش را داشته از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای شستن فرش با شامپو فرش خانگی ترفند تمیز کردن فرش با سرکه با دستورالعمل ۳ قاشق مایع ظرفشویی، یک قاشق سرکه سفید و چند قطره وایتکس در یک لیوان آب بسیار کارساز است.

محلول حاصل را پس از ترکیب کامل را یک آب‌پاش ریخته و هر گاه لکه‌ای را روی فرش یا موکت‌تان مشاهده کردید این محلول را روی آن اسپری کنید و با استفاده از یک پارچه نخی اقدام به شستن فرش با شامپو فرش خانگی خود نمایید.

تمیز کردن فرش با شامپو فرش

قبل از اینکه به شستن فرش با شامپو فرش اقدام کنید، فرش را به صورت کامل با جاروبرقی تمیز کنید تا تمام گرد و غبارهای آن از بین برود. برای شستن فرش با شامپو فرش باید طبق دستورالعمل نوشته‌شده روی قوطی شامپو فرش، مقداری از آن را در ظرف بزرگی ریخته و آنقدر تکان دهید تا محلول کف کند. از این محلول برای شستشوی فرش در مرحله بعد استفاده می‌کنیم.

در مرحله بعد، برای شستن فرش با شامپو فرش یک اسفنج یا پارچه کتانی تمیز را به کف آغشته کنید و با حرکت‌های ملایم در جهت خواب پرزها روی تمام فرش بکشید.

بعد از شستن فرش با شامپو فرش جهت اطمینان از، پاک شدن تمام کثیفی‌ها و شست و شوی فرش به صورت کامل، اجازه دهید کف شامپو فرش حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه روی فرش باقی بماند.

مرحله نهایی شستن فرش با شامپو فرش استفاده از جارو برقی است. بعد از ۳۰ دقیقه مجددا فرش را جاروبرقی کنید و از شستشوی فرش به صورت کامل و تمیز شدن آن لذت ببرید.

شستن فرش با شامپو فرش

شستن فرش

ساخت شامپوی فرش در خانه

اگر شامپو فرش در خانه ندارید می توانید یکی از راه حل های زیر را امتحان کنید. فقط یادتان باشد هیچ کدام از ترکیبات زیر را به صورت مستقیم بر روی فرش امتحان نکنید بلکه دستمال سفیدی را داخل محلول بزنید و آن را بر روی لکه بکشید. سفیدی رنگ دستمال کمک می کند تا متوجه تداخل رنگ ایجاد شده توسط محلول بشوید.

۱- ساخت محلول شست و شو

مقدار یک چهارم قاشق چایخوری مایع ظرفشویی شفاف را در یک فنجان آب نیمه ولرم بریزید.

۲- استفاده از سرکه

یک فنجان سرکه سفید را با دو فنجان آب مخلوط کنید.

توصیه نهایی برای شستن فرش در خانه با شامپو فرش

اگر لکه ای روی فرش شما وجود دارد یا قسمت کوچکی از فرش شما نیاز به شستن دارد می توانیم شستن فرش با شامپو فرش را به شما توصیه کنیم ولی اگر می خواهید تمام فرشتان را با شامپو فرش بشویید و نتیجه ای مثل دادن فرش به قالیشویی را بگیرید مسلما منطقی نخواهد بود.

این کار انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و نهایتا هم نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت. تجربه ثابت کرده که زمان شستن فرش با شامپو فرش نیاز به صرف انرژی زیادی است اگر این شست و شو سرسری انجام شود باعث چرک مردگی فرش شما خواهد شد.

بنابراین برای شست و شوی فرش به طور کامل از شامپو فرش استفاده نکنید. بهترین کار این است که قالی های خود را به قالی شویی معتبر بسپارید قالی شویی ابریشم مشهد با دو دهه سابقه این افتخار را دارد که در خدمت شما عزیزان باشد.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*