نکات مهم در استفاده از شامپو فرش

نکات مهم در استفاده از شامپو فرش

نکات مهم در استفاده از شامپو فرش؟ آیا شامپو فرش آلودگی ها را پاک می کند؟ مزای شامپو فرش؟ آیا استفاده از شامپوها به فرش آسیب می زند؟ در ادامه پاسخ این سوالات را به شما پاسخ خواهیم داد.

ساده ترین و کارآمدترین روش برای شست و شوی فرش در صورتی که فرش زیاد آلودگی ندارد استفاده از شامپو فرش است، استفاده از این مواد چندان کار سختی نیست و از قیمت مناسبی برخوردار است. برای تمیز کردن فرش با استفاده از شامپو فرش نیاز است که نکات مهم در استفاده از شامپو فرش را بدانید.

  • اولین نکته، استفاده از شامپو فرش مرغوب و با کیفیت است به اندازه کافی در مورد انواع مختلف آن‌ها اطلاعات به دست آورده و سپس اقدام به خرید کنید.
  • دستورالعمل‌های نوشته شده روی محصولات مختلف را مطالعه کرده تا مطمئن شوید که شامپو فرش انتخاب شده به تار و پود فرش، آسیبی وارد نمی‌کند.
  • مشاوره با افراد حرفه‌ای و در صورت امکان استفاده از خدمات قالیشویی ‌های معتبر توصیه می‌شود.

پادکست نکات مهم در استفاده از شامپو فرش را، بشنوید:

کاربردهای شامپو فرش

استفاده از شامپو فرش سبب شده است که بسیاری از مردم به اشتباه تصور کنند که استفاده از  آن‌ها برای موارد دیگر ممکن نیست. در ادامه به برخی از کاربردهای شامپو فرش اشاره خواهیم کرد که احتمالا تاکنون از آنها بی‌خبر بودید.

  1. تشک، پتو و پرده: اگر در خانه کودک دارید، مطمئنا دفعات زیادی را صرف شستشوی فرش، تشک و پتوها خواهید کرد. تمیز کردن این لوازم با استفاده از شامپو فرش راحت‌تر بوده و در وقت خود نیز می‌توانید، صرفه جویی کنید.
  2. مبلمان: از بین بردن آلودگی‌های مختلف از سطوح مبلمان به هزینه زیادی نیاز ندارد. مطمئن شوید که از شوینده سازگار با پارچه مبلمان خود استفاده کرده و زمان کافی را به خشک شدن آن‌ها اختصاص دهید.
  3. تودوزی ماشین: از بین بردن لکه‌های موجود روی روکش یا تودوزی صندلی ماشین از دیگر کاربردهای شامپو فرش است؛ برای این منظور به یک دستگاه کف‌شور قابل حمل نیاز دارید.

مزایا و معایب استفاده از شامپو فرش

امروزه استفاده از شامپو فرش در میان مردم کاهش یافته است؛ زیرا تصور می‌شود که این محصولات نمی‌توانند، نتیجه دلخواه داشته باشند و پسماند زیادی را در الیاف فرش برجا می‌گذارند. اما یک محصول مناسب نیاز مصرف‌کنندگان را به خوبی برآورده می‌کند و فرشی تمیز و عاری از هرگونه لک و غبار تحویل می‌دهد.

اما شامپو فرش نیز مانند هر شوینده دیگری، مزایا و معایب مختص به خود را دارد. در میان مزایای شامپو فرش می‌توان به تنوع بسیار زیاد محصولات، از بین بردن بخش زیادی از گرد و غبار و سرعت بیشتر اشاره کرد. همچنین تشکیل رسوب و پسماند در الیاف فرش و خراب شدن شکل طبیعی فرش در بعضی از موارد جز معایب شامپو فرش هستند.

نکات مهم در استفاده از شامپو فرش

نکات استفاده از شامپو فرش

جایگزین‌هایی برای شامپو فرش که با محیط زیست سازگار هستند

اگر چه استفاده از محصولاتی مانند شامپو فرش نانو، مشکل خاصی را به وجود نمی‌آورد؛ اما بهتر است که پیش از استفاده، ترکیبات شامپوی مورد نظر را بررسی کنیم تا از سازگار بودن آن با محیط زیست مطمئن شویم. این محصولات جایگزینی برای شامپو فرش به حساب آمده و با استفاده از مواد طبیعی ساخته می‌شوند.

استفاده از بخارشو، یکی از جایگزین‌های مناسب برای شامپو فرش است. بخارشو باکتری‌های موجود در کناره‌های تشک، مبل و صندلی ماشین را از بین می‌برند. اگر به راه‌حلی قدرتمندتر احتیاج دارید، با ریختن شامپو فرش در بخارشو به نتیجه دلخواه دست خواهید یافت.

شستن مبل با شامپو فرش

باید تاکنون به این نکته پی برده باشید که استفاده از شامپو فرش برای مبل نیز کارآمد بوده و تنها به عنوان یک شوینده فرش به حساب نمی‌آید. برای شستشوی مبل با شامپو فرش مراحل زیر را انجام دهید:

  1. مبل را به صورت کامل جاروبرقی بکشید.
  2. مقدار مناسبی از شامپو فرش را مطابق با دستورالعمل با آب مخلوط کنید تا به خوبی کف کند.
  3. یک پارچه نرم و تمیز را به کف مخلوط آغشته کرده و قسمت‌های کثیف را با آن پاک کنید.
  4. مبل‌ها را در جایی مناسب و در صورت امکان، جلوی نور خورشید قرار دهید تا زودتر خشک شده و باکتری های باقیمانده نیز از بین بروند.

مدت زمان مورد خشک شدن شامپو فرش

پس از آشنایی کامل با اینکه چگونه شامپو فرش بکشیم، این سوال مطرح می‌شود که چه مدت زمان لازم است تا فرش بطور کامل خشک شود. بر اساس هوای یک منطقه و فصل مورد نظر می‌توان مدت زمان متفاوتی را برای خشک شدن فرش پس از شامپو فرش در نظر گرفت. جریان هوای آزاد در اتاق به خشک شدن سریع فرش کمک می‌کند.

در قالیشویی ابریشم تلاش بر این است که بتوانیم فرش های شما را به بهترین روش لکه زدایی و شست شو دهیم برای اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر در ارتباط باشید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*