شستن فرش در قالیشویی بهتر است یا در منزل

تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی

اگر به فکر تمیز کردن فرش های خود هستید، احتمالاً این سوال برای شما پیش آمده است که تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی در چیست.

تمیزکردن فرش ها کار سختی است که معمولاً در زمان خانه تکانی عید نوروز انجام می شود. شستن فرش اگرچه چندان جذاب به نظر نمی رسد اما ضروری است و باید تقریباً به طور مرتب انجام شود. با این حال، اغلب افراد فرش های خود را هر چند سال یکبار تمیز می کنند. این در حالی است که شستشوی فرش و تمیز کردن عمیق آن باید هر ۶ ماه یکبار انجام شود تا فرشی زیبا و بادوام داشته باشید.

فقط برای از بین بردن لکه ها فرش را تمیز نمی کنیم بلکه شستن فرش باعث بهبود و طولانی شدن عمر فرش می شود.

اگر ترجیح می دهید خودتان تمیز کردن عمیق و شستشوی فرش را انجام دهید تا در هزینه های استفاده از خدمات قالیشویی صرفه جویی کنید، توجه داشته باشید که اینکار همیشه امکان پذیر نیست. درواقع هنگامی که شستشو در خانه انجام می شود، فرش ها معمولا با مشکلات بدتری مواجه می شوند.

شستشوی فرش

قالیشویی

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]

پادکست تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی

[/box]

تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی

  1. شستن عمیق فرش در قالیشویی (دستگاه های پیشرفته)

شستن فرش در منزل به روش سنتی می باشد و معمولا نمی تواند تمام الودگی های فرش را خارج نماید و این در حالی است که شستشوی فرش ها در قالیشویی به وسیله دستگاه های حرفه ای و پیشرفته انجام می گیرد. شستن فرش در قالیشویی با دستگاه های به روز انجام شده و علاوه بر تمیز کردن سطح فرش،لابه لای الیاف و حتی زیر فرش را هم نیز تمیز می کند.

  1. حذف لکه های فرش به کمک قالیشویی

بدون شک یکی از مهم ترین دلایل شستن فرش ها لکه ها هستند. لکه ها می توانند ظاهر نازیبایی برای فرش ایجاد کنند. بهترین روش برای از بین بردن لکه ها، شستشوی فرش است.

در قالیشویی های حرفه ای، شستن فرش در مراحل مختلفی و مطابق با نوع لکه های آن انجام می شود. تکنسین های حرفه ای قالیشویی با اطلاع از نحوه تمیز کردن هر کدام از انواع لکه ها، به خوبی می توانند لکه های مختلف و سرسخت را از فرش پاک کرده و هیچ اثری از لکه ها باقی نگذارند. این در حالی است که شستن فرش در خانه معمولا به صورت غیر حرفه ای انجام می شود و لکه ها نیز حذف نخواهد شد. بنابراین شستن فرش در خانه اغلب رضایت بخش نخواهد بود.

  1. استفاده از بهترین مواد شوینده در قالیشویی

از مواد شوینده استاندارد و با کیفیت در قالیشویی های حرفه ای استفاده می شود تا فرش های شما آسیب نبینند. مواد شوینده و انواع شامپوهای مورد استفاده برای شستن فرش در خانه معمولا استاندارد لازم برای الیاف فرش را نداشته و می توانند به آن آسیب برسانند.

شستن فرش در قالیشویی بهتر است یا در منزل

شستشوی فرش

  1. آبکشی کامل

یکی دیگر از معضلات شستن فرش در خانه جا ماندن مواد شوینده در فرش می باشد. بدون شک شما هر چقدر هم که تلاش کنید تا آب و مواد شوینده را از فرش خارج کنید، به طور کامل موفق نخواهید بود. فرآیند آبکشی در قالیشویی های حرفه ای نظیر قالیشویی ابریشم مشهد می تواند به طور کامل، مواد شوینده را از فرش خارج کرده و به این ترتیب عمر فرش شما را طولانی تر می نماید.

  1. جابجایی آسان فرش در قالیشویی

در قالیشویی های حرفه ای، جا به جایی فرش ها به کمک نوارهای نقاله انجام می شود و بدون دخالت دست می باشد.در صورتی که اگر تجربه شستشوی فرش در منزل را داشته باشید، حتما می دانید که فرش ها پس از شستشو، آب زیادی را به خود جذب کرده و بسیار سنگین می شوند. جابجایی فرش های سنگین، بسیار سخت و طاقت فرسا است. جابجا کردن فرش های سنگین پس از شستشو یکی از اصلی ترین معضلات شستن فرش در خانه است.

قالیشویی ابریشم مشهد با دارا بودن تکنسین های حرفه ای و دستگاه های مهندسی پیشرفته می تواند کمک بزرگی در شستشوی فرش برای شما باشد.

  1. خشک شدن کامل فرش در قالیشویی

یکی از بهترین ویژگی هایی که شستشوی فرش در قالیشویی دارد، استفاده از دستگاه های خشک کن است. همانطور که حتما می دانید، باقی ماندن آب در فرش می تواند باعث پوسیدگی، رشد کپک و از بین رفتن فرش شود. شستن فرش ها در خانه معمولا باعث جا ماندن مقدار زیادی آب در الیاف فرش می شود. دستگاه های خشک کننده فرش جدید مورد استفاده در قالیشویی های حرفه ای، متناسب با نوع فرش به کار گرفته می شوند تا آسیبی به بافت فرش وارد نکنند.

پس از شستن فرش ها به مرحله خشک کردن میرسیم.در حالت عادی ،اگر فرش در منزل شسته شود باید آن را در مقابل آفتاب پهن کنیم تا حشک شود. علاوه بر اینکه قرار گرفتن فرش های دستبافت در برابر نور خورشید می تواند صدمات جبران ناپذیری را به فرش های دستباف و گران قیمت وارد کند. همچنین پهن کردن غیر اصولی فرش ها می تواند باعث بد حالت شدن و شکنندگی آن ها شود.

شستشوی فرش

قالیشویی

پیشنهاد مطالعه:شستشوی فرش های دستبافت در قالیشویی ابریشم مشهد

سخن آخر

اگرچه شستن فرش در منزل در وهله اول، مقرون به صرفه تر به نظر می رسد، اما با توجه به تمام موارد گفته شده، شستشوی فرش در قالیشویی  می تواند با جلوگیری از آسیب رساندن به بافت فرش، موجب افزایش طول عمر آن شده و به این ترتیب به میزان زیادی در هزینه های شما صرفه جویی نماید. با واگذاری شستشوی فرش به قالیشویی ابریشم مشهد، از تمامی این موارد خیالتان راحت می‌شود و فرشی مانند روز اول خرید را، تحویل خواهید گرفت.برای این کار فقط کافی است بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*