نحوه شست و شوی فرش در قالیشویی

نحوه شست و شوی فرش در قالیشویی

شستن فرش ها به صورت اصولی از جمله موارد نظافت فرش است در ادامه می خواهیم شما را با نحوه شست و شوی فرش در قالیشویی را بررسی کنیم، دلایل شستن فرش ها می توان به حفظ تمیزی و افزایش طول عمر فرش اشاره کرد.

اگر شما اقدام به تمیز کردن فرش منزل نکنید در این راستا وجود گرد و خاک بر روی فرش ها باعث به وجود آمدن بیماری های آلرژی زا می شود. در همین راستا می خواهیم شما را با نحوه شست و شوی فرش در قالیشویی آشنا کنیم.

با شستن اصولی فرش می توانید به نظافت و ماندگاری آن کمک کنید، برخی از افراد خودشان مسئولیت شست و شوی فرش را بر عهده می گیرند تا در مخارج خود صرفه جویی کنند، غافل از این که ممکن است با یک شست و شوی ناآگاهانه فرش خود را خراب کنند و به جای صرفه جویی متقبل هزینه های بیشتری نیز شوند.

عوامل خراب شدن فرش

  • عدم تشخیص میزان اندازه خیسی فرش
  • کاربرد نامناسب و غیر اصولی از شامپو فرش ها
  • گذاشتن برخی از وسایل بر روی فرش هنگامی که خیس است

در صورتی که مقدار زیادی از شامپو فرش استفاده کنید و اندازه دقیق آن را ندانید باعث خراب شدن فرش خواهد شد. در قالیشویی ها فرش ها را به شکل کاملا حرفه ای تمیز خواهند کرد. باید مواد شوینده ای را که برای شست و شوی فرش استفاده می کنید

خیلی سریع با آب پاک نمایید زیرا بعد از گذشت مدتی لکه های به جا مانده از آن مواد از بین نمی روند و اینگونه به نظر می رسد که فرش شسته نشده است. بنابراین بهترین گزینه شستن فرش شست و شوی فرش در قالیشویی می باشد.

هنگامی که آب بسیاری را بر روی فرش بریزید باعث جذب زیاد آب می شود که در این صورت ممکن است رنگ فرش تغییر کند یا از بین برود در مواردی هم پیش آمده که فرش ها در اثر سنگینی پاره می شوند.

از جمله مساله ای که در صورت خیس شدن  بیش از حد پشت فرش با آن مواجه می شویم ناتوانی در خشک کردن به موقع آن است و نیز ممکن است سبب شود که پشت فرش باد کند و شکل طبیعی خود را از دست بدهد که این اتفاق یک فاجعه می باشد  و باری مالی سنگینی بر دوش افراد قرار می دهد.

از عوامل مهم نابودی فرش که در اثر شست و شوی فرش در خانه با آن مواجه می شوید، قرار دادن انواع وسایل چوبی و فلزی بر روی فرش می باشد. وسایل چوبی به علت اینکه رنگ چوب ممکن است در فرش نفوذ کند، برای شست و شو مناسب نیستند و باید در استفاده از وسایل فلزی زنگ زده اجتناب کنید چرا که زنگ آنها جذب فرش می شود و فرش را نابود می کند.

نحوه شست و شوی فرش در قالیشویی

روش های مختلفی برای شست و شوی فرش در قالیشوی ها وجود دارد، یکی از آنها استفاده از مکش خشک کن برای کنترل میزان رطوبت فرش می باشد. در این روش با استفاده از وسایل پیشرفته فرش را به میزان بسیار کمی مرطوب می کنند.

با وجود اینکه روش سشت و شو تقریبا مانند روش خانگی است اما در این روش با استفاده از دو برس بسیار بزرگ مواد شوینده را بر سطح فرش پخش می کنند و پس از حذف لکه ها و آلودگی های فرش، کف بوجود آمده توسط دو مکش قوی مکیده می شود و به این ترتیب فرش را نیز خشک می کند.

یکی از مزیت های این روش این است که مواد شوینده در دورن بافت فرش بر جای نمی ماند و به آب زیادی برای شست و شو نیازی ندارید. بنابراین می توان فرش را خیلی سریع خشک کرد. پاک نشدن کامل لکه ها از معایب این روش می باشد.

شستن فرش در قالیشویی های حرفه ای به صورت سنتی یا همان روش خانگی انجام می شود، اما تفاوت بارز این دو میزان تجربه ای است که افراد در نحوه شستن فرش بدست آورده اند. در قالیشویی ها به دلیل سشت و شوی هر روز تجربه افراد بیشتر می باشد.

افرادی که در قالیشویی ها کار می کنند با استفاده از تجربه خود مناسب ترین روش را برای شست و شوی هر فرش انتخاب می کنند و حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن به کار می برند.

نحوه شست و شوی فرش در قالیشویی

شست و شوی فرش

مطالعه بیشتر: روش های پاک کردن فرش

شما هم باید دقت داشته باشید اگر قصد دارید فرش های خود را به قالی شویی بسپارید باید از کار آن ها اطمینان داشته باشید قالیشویی ابریشم با دو دهه سابقه با خاطر آسوده می توانید قالی های خود را به ما سپارید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*