مواد شوینده مصرفی قالیشویی

مواد شوینده مصرفی قالیشویی ها

از مهم ترین نکاتی که در رابطه با شستشوی فرش در قالیشویی ها لازم است بدانید، این است که از چه موادی در شستشو استفاده می شود و آیا به این مواد به فرش شما آسیب میزند یا نه .

انتخاب نوع مواد شوینده نقش مهم و اساسی در میزان چربی زدایی و درخشندگی فرش دارد. قالیشویی ها در راستای اهدافی چون سفید کردن ریشه های فرش، رنگبری فرش، از بین بردن لکه فرش و کلرینه کردن فرش در انتخاب نوع مواد شیمیایی تصمیم می گیرند.

پر کاربرد ترین مواد شوینده در قالیشویی ها 

  •  جهت رنگبری از روی فرش از کاهنده بسیار قوی تحت عنوان هیدروسولفیت سدیم استفاده می‌شود.
  •  سود سوز آور نیز روی الیافی مانند پنبه، پشم و ابریشم بسیار کارآمد است.
  •  برای بازگردانی سفیدی ریشه های فرش نیز معمولاً هیپوکلریت سدیم به کار گرفته می شود.
  •  خواباندن قالی ها در کلسیم هیپوکلریت نیز اقدامی جهت جلای بیشتر آن به حساب می‌آید.

از چه موادی برای شستشوی فرش در قالیشویی ها استفاده می شود؟

مواد شوینده  زیادی در شستن فرشهای ماشینی و دستبافت در قالیشویی استفاده می‌شوند که این بستگی به مکانیزه و یا سنتی بودن قالیشویی دارد. پودرهای مخصوص قالیشویی که دارای آنزیم های قوی برای لکه های چرب می باشند یکی از موارد قدیمی برای شست و شوی فرش ها می باشند.

شست و شوی با آب و مواد شوینده نیز یک روش سنتی و قدیمی می باشد که امکان ایجاد زردآب را فراهم می کند. دلیل ایجاد زردآب باقی ماندن آب چرک و شستشوی ناکافی است. از این رو استفاده از مایع سفید کننده تنها گزینه جهت سفید کردن ریشه های فرش می باشد تا این زردآب  را بتوان پاک کرد .

شامپو تگزافون آلمان بهترین گزینه در انتخاب مواد شوینده قالی می باشد که تنها توسط قالیشویی های مکانیزه به کار گرفته می شود. این شامپوهای فرش با کیفیت برای سطوح مختلف و هر نوع قالی به طور منحصر به فرد تهیه و تولید می شوند و انواع مختلفی دارند و متناسب با نوع فرش باید از این شامپوها استفاده کرد .

استفاده از مواد تثبیت کننده و مواد نانو نیز از خدمات یک قالیشویی معتبر جهت تضمین سلامت قالی می باشد. با محلول های نانو با قابلیت ۱۳ آنزیم سخت ترین لکه ها پاک میشوند و فرش شما براق و تمیز می گردد و باعث می شود فرش شما مثل روز اول درخشان و تمیز گردد.

 

مواد شوینده برای فرش دستبافت

برای شستشوی فرش دستبافت، با توجه به حساسیت و ارزش فرشهای دستبافت استفاده از شامپو فرش با کیفیت حائز اهمیت است و باید حتما به این نکته دقت کرد . و اما جهت رنگ بری فرش های نفیس دستباف در کارخانه‌های قالیشویی از هیدروسولفیت استفاده می‌شود این کاهنده بسیار قوی نقش بسزایی در از بین بردن لکه های فرش دارد و می تواند به پاک سازی لکه ها کمک زیادی بکند. که حتی پدیده رنگ دویدگی قالی ها نیز با این ماده برطرف می گردد.

در شستشوی قالی های دستبافت ابریشم با استفاده از مواد قلیایی و محلول کلسیم هیپوکلریت به جلای فرش کمک می کنند. مواد احیا کننده مانند سدیم هیدرو سولفیت نیز با قابلیت انحلال زیاد و تا حدی که به پشم قالی آسیب نرساند و باعث پوسیدگی نشود، مصرف میشود. و استفاده از مواد خنثی یا قلیایی ضعیف برای آبکشی کامل فرش پشمی توصیه میشود و تا حد امکان باید از این ماده استفاده نشود .

در هر صورت شستشوی فرشهای دستبافت امری تخصصی است که تنها باید توسط قالیشویی های پیشرفته انجام گیرد. ما در قالیشویی ابریشم مشهد این امکان را برای شما فراهم کرده ایم تا بدون دغدغه  فرش های خود را با بالاترین مهارت بشویید.

مواد شوینده برای فرش ماشینی

مواد شوینده مخصوص فرش های ماشینی نیز با توجه به تار و پود متفاوت است که می‌تواند پودر شست و شو یا شامپو فرش باشد. معمولاً جهت شستن فرش های ماشینی در قالیشویی های حرفه‌ای از شامپو استفاده می‌کنند که نخست یک ماده شیمیایی کف آلود روی فرش ریخته می‌شود و بعد توسط برس گرد موتوری کف را روی فرش می مالند. و در آخر نیز ذرات گرد و غبار باقی‌مانده فرش توسط جاروبرقی گرفته میشود.

در روش خشک مکانیزه محلول شیمیایی جاذب ریخته شده روی فرش را با یک برس مکانیزه مالش می دهند تا ذرات گرد و غبار جدا شود. هرگز استفاده از مواد شوینده همراه با مواد سفید کننده و مواد شوینده اسیدی و قلیایی که منجر به از بین رفتن رنگ فرش ماشینی و در نهایت کاهش عمر فرش می گردد توصیه نمی شود.

قالیشویی ابریشم مشهد 

ما در تلاش هستیم تا در قالیشویی ابریشم مشهد به بهترین شکل ممکن فرش های شما لکه زادیی شود و تمیز و پاکیزه تحویل شما گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق دکمه ی زیر با ما در ارتباط باشید .

تماس با ما

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*