شستشوی فرش های دستبافت

شستشوی فرش های دستبافت در قالیشویی ابریشم مشهد

کار را به کاردان بسپارید.برای شستن فرش های دستبافت خود فقط کافی است که آن ها را به قالیشویی ابریشم مشهد بسپارید. اگر شما نیز به فرش‌های دستبافت علاقه‌مند هستید و یک یا چند تا از این قالی‌های گران‌بها را در منزل دارید و نگران چگونگی شستشوی فرش دستبافتان هستید با ما همراه شوید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

یکی از بی نظیرترین انواع فرش، فرش دستبافت است که آمیخته از فرهنگ و اصالت کهن ایرانی است.به همین علت نگهداری و شستشوی فرش دستبافت به دقت و ظرافت زیادی احتیاج دارد.  شستشوی این فرش ها در منزل بسیار سخت می باشد زیرا جدا از این که خیلی سنگین است و حمل آن به سختی صورت می گیرد. شستشوی این فرش ها در منزل به دلیل رسوب مقدار زیادی گرد و خاک به داخل الیاف فرش تاثیر چندانی ندارد. بنابراین بهتر است که برای شستن آن از خدمات کارخانه قالیشویی استفاده کرد.  

شستشوی فرش های دستبافت ابریشم مشهد

قالیشویی فرش های دستبافت ابریشم مشهد

 

پادکست شستشوی فرش های دستبافت در قالیشویی ابریشم مشهد

روش صحیح شستشوی فرش های دستبافت

در شستشوی فرش های دستبافت اولین اقدامی که باید انجام داد غبارگیری توسط دستگاه خاکگیر می باشد.بعد از خاکگیری فرش ها نوبت به خیساندن فرش ها شده که توسط دستگاه های شستشو که دارای شلاق های بزرگ و دوار هستند با چرخش روی سطح فرش آلودگی ها را می شویند.
آبکشی فرش  نیز در طی چندین مرحله جهت اطمینان از خارج شدن کامل مواد شوینده از فرش صورت می گیرد و بعد عمل آبگیری توسط نیروی گریز از مرکز حاصل از دستگاه مخصوص این کار انجام می شود.
نکته: اگر فرش دستبافت شما دارای پوسیدگی‌ های خفیف باشد دستگاه آبگیر با دور چرخش کمتر حرکت می کند. برای فرش هایی که احتمال تغییر رنگ پس از شستشو وجود دارد از مواد تثبیت کننده استفاده می شود.

شستشوی رنگ های مخلوط شده در فرش های دستبافت

یکی از اصل های مهم  انتخاب قالیشویی مناسب است تا رنگ های طبیعی بکار رفته در فرش دستبافت پخش نگردد.

قالیشویی باید سلامت فرش دستبافت را تضمین کند و اگر به فرش آسیب رسید آن را ترمیم کند.

اگر کارخانه فالیشویی حرفه ای باشد،برای زدودن لکه های رنگی فرش دستبافت بعد از شستشو از روش قلم زنی جهت زدودن لکه ها استفاده می کند.

قرار گرفتن به‌ موقع فرش های دستبافت در آبگیر لوله ای و خشک کردن سریع آنها جهت جلوگیری از رشد حشرات مضر مانند بیل الزامی است.

امروزه دستگاه های قالیشویی دارای برس های بزرگ و دایره ای شکل می باشند که به آهستگی نقاط تیره و چرک فرش را پاک می کنند و برای آبگیری و خشک کردن فرش از محفظه استوانه ای با حرکت دورانی،آب درون قالی خارج می شود.

همچنین این دستگاه قالیشویی دارای سیستم حرارتی هم نیز هست تا هر چه سریع تر قالی خشک شود.

شستشوی فرش های دستبافت ابریشم مشهد

قالیشویی فرش های دستبافت ابریشم مشهد

قیمت مناسب برای شستشوی فرش های دستبافت

قیمت شستشوی فرش دستبافت طبق نرخ اتحادیه متری ۱۵/۰۰۰ تومان با آب و تاید میباشد اما به علت حساس بودن فرش های دستبافت و شستشوی آنها معمولا کارشناسان قالیشویی قبل از فرستادن فرش به کارخانه حتما از فرش دستبافت دیدن کرده و قیمت آن را حضورا همراه با خدمات دیگر می گویند و بعد از توافق با شما فرش را برای شستشو می برند.

فرش های دستبافت چون نیاز به ضمانت دارند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید از این رو حتما قبل از ارسال به کارخانه بررسی می شوند.

خشکشویی برای فرش دستبافت

یکی از خدمات  قالیشویی فرش های دستبافت ،خشکشویی برای فرش های دستبافت می باشد.خشکشویی فرش دستبافت یک استراتژی کاربردی برای شستن و خشک کردن سریع فرش ها در مواقع ضروری مانند مهمانی گرفتن و … می باشد.

البته این نکته حائز اهمیت است که در روش شستن فرش به صورت خشکشویی،میزان لکه زدایی نسبت به شستن به طور مکانیزه در کارخانه کم تر است اما با به صفر رساندن میزان مصرف آب از احتمال پوسیدگی فرش دستبافت شما در آینده جلوگیری می کند و حسن دیگر آن جلا بخشیدن سریع به فرش نفیس شماست.

فرش دستبافت

شستشوی فرش های دستبافت

تفاوت شستشوی فرش های دستبافت  و ماشینی

فرش دستبافت پس از شستشو در قالیشویی به دلیل وجود الیاف طبیعی به کار رفته در آن زیبایی افزاینده ای نسبت به شستشوی فرش ماشینی پیدا می کند.

برای شستن فرش دستبافت توجه به نکاتی مانند نوع الیاف و رنگ آمیزی در اولویت است و چون وزن بیشتری دارند شستشوی آنها به مراتب سخت تر از فرش ماشینی است.

شستشوی فرش به صورت خشک جهت ممانعت از آسیب به کنف و الیاف طبیعی آن حائز اهمیت است.

در این روش محلول شیمیایی پاشیده روی فرش با برس مکانیزه پخش می گردد سپس جاروبرقی صنعتی آلودگی ها را از درون تار و پود به بیرون می کشد.

اما فرشهای ماشینی با توجه به جنس و نوع آن ها با دستگاههای تمام اتوماتیک مواد شوینده و آبگیرهای لوله‌ای و گرمخانه های ویژه شستشو می شوند و مراحلی چون غبارگیری، آب پاشی فراوان دستگاه با برنامه ریزی شستشوی اتوماتیک و خشک کردن اتوماتیک را می گذرانند.

پیشنهاد مطالعه:قالیشویی فرش های دستبافت ابریشم مشهد

سخن پایانی

همان طور که شاهد بودبد فرآیند شستشوی فرش های دستبافت در منزل به علت حساسیت در شستن و قیمت بالای آن بسیار سخت می باشد.توصیه ما این است که به پرسنل متخصص ما برای شستشوی فرش های دستبافت در قالیشویی ابریشم مشهد اعتماد کنید و با خیال راحت شستشوی فرش دستباف خود را به ما بسپارید.فقط کافی است که با ما در ارتباط باشید و بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*