نکات مهم و کلیدی برای شستشوی فرش ها

نکات مهم و کلیدی برای شستشوی فرش

شست و شوی فرش  و موکت دغدغه ی بزرگ خانم های خانه دار در خانه تکانی و نظافت در ایام عید است به همین دلیل در این روزها که بازار خانه تکانی گرم است نکاتی را  برایتان جمع آوری کرده ایم که برای شستشوی فرش و شامپو فرش کشیدن مهم و مفید هستند و می توانند به شما در شستن فرش های خانه کمک کنند.

شست وشوی فرش ها اغلب اوقات در روز های نزدیک به عید نوروز به دغدغه ای برای خانم های خانه دار تبدیل می شود. شست و شوی فرش ها یکی از زمان برترین مراحل خانه تکانی است و باید حتما برای انجام آن از قبل برنامه ریزی کنید تا با نزدیک تر شدن به روز های پایانی سال و نزدیک شدن به عید دچار مشکل نشوید. در ادامه نکاتی را برای شما دوستان بازگو می کنیم که با رعایت این نکات می توانید مهم ترین مرحله خانه تکانی عید را بدون دغدغه انجام دهید.

 پادکست نکات مهم و کلیدی برای شستشوی فرش را ، بشنوید :

 

شستشوی فرش با رعایت اصول

تا جایی که برایتان میسر است دارد از فرش ها در جاهای مرطوب  و نم دار و یا فضاهایی که در مقابل نور مستقیم خورشید هستند، استفاده نکنید. این کار باعث می شود تا به بافت زیبای فرش  شما اسیب برسد. اگر مجبورید در فضایی که نور مستقیم خورشید دارد از فرش استفاده کنید، حتما برای پنجره ها پرده ضخیم استفاده  کنید. با این کار می توانید زمان پوسیدگی و از رنگ رفتگی فرش خود را به تعویق بیندازید.

در هنگام خانه تکانی به این نکته توجه کنید که سطوح زیر فرش را با مواد شوینده اسیدی یا مواد شوینده ای که خاصیت قلیایی دارند تمیز نکنید چون امکان دارد که اثرات مواد شوینده از روی سطوح خوب تمیز نشوند و باعث آسیب رساندن به بافت فرش شوند و باعث پوسیدگی فرش شما شوند.گذاشتن اجسام داغ و گرمازا (اتو و بخاری) روی فرش نیز می توانند به آن آسیب بزنند و بافت فرش را دچار ناهمواری کنند و باعث ایجاد تغییر رنگ در فرش شوند. ​

 

شستشوی فرش و شامپو فرش کشیدن

برای شستشوی فرش ها روش های بسیاری وجود دارد. بهترین روش برای شستن فرش ها این است که آن ها را به شرکت های معتبر قالیشویی بسپارید و با خیال راحت به بقیه کارهای خود در خانه تکانی برسید. اگر فرش هایی دستبافت با بافت ابریشمی دارید و وقت کافی هم در اختیار دارید، حتما برای شست و شوی آن ها به شرکت های معتبر قالیشویی مراجعه کنید و مطمئن باشید ان ها این کار را بهتر از شما انجام می دهند و فرش شما دچار آسیب نمی شود.

شستشوی فرش در خانه نیازمند فضای مناسب است تا بتوان به راحتی به شست و شوی فرش پرداخت . اگر فرش خانه شما بیشتر از ۶ متر است و در آپارتمان زندگی می کنید برای شستن فرش بهتر است آن را به شرکت های متخصص قالیشویی بدهید. ولی چنانچه ابعاد کمتری دارند با رعایت مصرف بهینه آب می توانید آن را در خانه بشویید. قبل از شستشوی فرش بهتر است گرد و غبار آن را از بین ببرید. شما می توانید با تکاندن و ضربه زدن به فرش گرد و غبار آن را خارج کنید و با جاروی دستی آن را تمیز کنید. مراقب باشد که ضربه شدید تار و پود فرش شما را دچار آسیب نکند و به بافت آن آسیبی نزند.

برای شستشوی فرش باید مطمئن شوید فرش رنگ پس نمی دهد.  فرش شما دستبافت باشد و چه ماشینی رنگ دادن آسیب جبران ناپذیری به آن می زند. برای اینکه بدانید این اتفاق می افتد یا نه، یک پارچه یا دستمال سفید مرطوب و نم دار را روی سطح فرش بکشید. اگر پارچه مرطوب رنگ گرفت، بهتر است رفوگری فرش را به شرکت های قالیشویی بسپارید.

قالیشویی ابریشم مشهد این امکان را به شما می دهد تا با کمترین هزینه و با خیالی آسوده فرش های خود را با بهترین ابزار بشویید و با خیال راحت به کارهای دیگر خود بپردارید . برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه های زیر کلیک کنید و با مشاوران ما در تماس باشید.

تماس با ما

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*