فرش را خانگی بشوریم یا مکانیزه؟

همانند هر موضوع دیگری، امروزه شستشوی فرش به روش‌های سنتی و غیرمکانیزه جای خود را به شستشوی فرش با دستگاه‌های مخصوص و به روش مکانیزه داده است. بدون شک، استفاده از روش‌های مکانیزه برای شستن فرش‌ دارای مزایای بوده است که اساس به وجود آمدن آن و تداوم این روش‌ها تا کنون شده است؛ اما مزیت‌های شستشوی مکانیزه فرش چیست؟ چه عواملی موجب شده است که استفاده از دستگاه‌ها در شستشوی فرش مورد توجه قرار گیرد؟

به گزارش واحد روابط عمومی قالی شویی ابریشم مشهد، در ادامه قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم:

صرفه‌جویی در زمان

یکی از عواملی که امروزه ما را به سمت استفاده از روش‌های مکانیزه سوق می‌دهد، صرفه‌جویی در زمان است. بدون شک، شستشوی مکانیزه فرش با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، نسبت به روش‌های سنتی و شستشو با دست، سریع‌تر خواهد بود.

صرفه جویی در هزینه

استفاده از دستگاه‌های مخصوص موکت‌شویی و فرش‌شویی این مزیت را به همراه دارد که شما می‌توانید با سرعت عمل بالایی، شستشوی فرش را انجام دهید. به این ترتیب، آب کمتری هدر می‌رود و در هزینه‌های آن صرفه‌جویی می‌شود. همچنین در روش‌های غیرمکانیزه شستشوی فرش، ممکن است مجبور باشید چندین بار از مواد شوینده استفاده کنید تا لکه‌های فرش از بین رود و به طور کامل تمیز شود، در روش‌های مکانیزه در مصرف مواد شوینده نیز تا حدود زیادی صرفه‌جویی شده و به این ترتیب هزینه‌های شستشوی مکانیزه فرش پایین‌تر از روش‌های سنتی می‌شود.

جلوگیری از آسیب رسیدن و پارگی فرش

حتما می‌دایند که در شستن فرش به روش سنتی همه ما از وسیله‌هایی مانند جارو دستی، برس و حتی پارو استفاده می‌کنیم! اگر دقت کنید، استفاده از چنین وسیله‌هایی برای شستشوی فرش ممکن است در بلند مدت به بافت و جلوه فرش آسیب جدی وارد کند که بسیاری از ما به آن توجه نمی‌کنیم. در حالی که در شستشوی مکانیزه فرش، از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای این کار طراحی و تولید شده‌اند. چنین دستگاه‌هایی به بافت فرش هیچ آسیبی نزده و آن را به خوبی تمیز می‌کنند.

از بین رفتن عمیق لکه‌های فرش

در روش مکانیزه شستشوی فرش، لکه‌ها و چرک‌های فرش به صورت عمقی از بین می‌رود و شما می‌توانید از پاک شدن لکه‌های فرشتان اطمینان حاصل کنید.

صرفه‌جویی در انرژی

استفاده از دستگاه‌های مخصوص در شستشوی فرش موجب راحتی و آسایش نیروی کار می‌شود. در روش سنتی، انرژی و زمان زیادی نیاز است تا فرش را کامل بشویید، در حالی که در روش مکانیزه نیروی کار با صرف کمترین انرژی، بهترین کیفیت را ارائه می‌دهند.

رعایت معیارهای بهداشتی

در روش مکانیزه، تمامی معیارهای بهداشتی رعایت می‌شوند و فرآیند شستشوی فرش همراه با ضدعفونی کردن خواهد بود که مانع از رشد باکتری‌ها شده و موجب تمیزی کامل فرش می‌شود.

نکته پایانی

استفاده از دستگاه‌های مخصوص در شستشوی فرش امروزه موجب راحتی و آسایش بانوان شده است. شستشوی مکانیزه فرش، مزایای فراوانی دارد که موجب مورد توجه قرار گرفتن آن شده است. این روش در مقایسه با روش‌های غیرمکانیزه سرعت بالایی داشته و موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ می‌شود. همچنین با استفاده از این روش، تمامی لکه‌ها و آلودگی‌های فرش از بین می‌روند.

 

قالیشویی خوشنام ابریشم مشهد با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت حرفه ای،  شستشوی فرش با دستگاه های تمام اتومات و بهترین مواد شوینده همراه با آبکشی عالی،  لکه برداری تخصصی بدون چروک و شکستگی، تحویل و جمع آوری منظم و همچنین برای اولین بار در شرق کشور استفاده از خشک کن تمام اتومات و عضو رسمی اتحادیه با مدیریت علی داودنیا در خدمت شما می باشد.

 

☎️ تلفن تماس: ۳-۳۶۲۰۱۹۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*