خانه / قالیشویی ابریشم مشهد / نکاتی در رابطه با تعویض موکت

نکاتی در رابطه با تعویض موکت

دستورالعمل و نکاتی برای تعویض موکت

اگر قصد دارید موکت خود را تعویض کنید، خودتان میتوانید این کار را انجام دهید و اگر هم میخواهید متخصصان این کار را برای شما انجام دهند میتوانید از فروشگاهی که موکت را خریداری کردید بخواهید که متخصصانی را برای شما هنگام نصب موکت ارسال نمایند.

جدا کردن موکت قدیمی مقداری صبر و حوصله میطلبد.برای این کار ابتدا درهای اتاق و منزل را ببندید و به دلیل گرد و خاکی که هنگام کندن موکت بلند میشود بهتر است از ماسک استفاده کنید.همچنین برای آسیب نرسیدن به دست هایتان میتوانید از دستکش نیز استفاده کنید.سپس موکت را از گوشه ای با انبردست شروع به جدا کردن از سطح زمین کنید.به آرامی این کار را انجام دهید تا زمانی که موکت از سطح زمین به طور کامل جدا شود.

بعد از جدا شدن کامل موکت از سطح زمین با استفاده از کاردک چسب های باقی مانده در سطح را بکنید.میتوانید از استون یا همان لاک پاک کن نیز برای این کار استفاده کنید و تمام سطح را تمیز کنید.

از سرکه نیز به عنوان محلولی برای جدا کردن چسب ها میتوانید استفاده کنید.به این صورت که پارچه ای را آغشته به سرکه کرده و روی چسب قرار دهید اگر پارچه خشک شد باز هم به محلول سرکه آغشته کنید و این کار را تا زمانی که چسب از سطح زمین جدا نشده است انجام دهید.

برای جداسازی چسب از سطوح فلزی و سنگی میتوانید از آتش استفاده کنید.به این صورت که شعله مستقیم را به چسب گرفته و بعد از سوخته شدن آن را از سطح زمین جدا کنید.

مرحله بعد آماده کردن سطح برای چسباندن موکت جدید است.از تمیز و صاف بودن سطح اطمینان حاصل کنید زیرا که ممکن است بخواهید به مدت طولانی موکت را نگه دارید.برای قسمت هایی از سطح که دارای گود رفتگی است میتوانید از ترکیب پودر سنگ، سیمان و چسب بتن استفاده کنید. به این صورت که این ترکیب را با مقداری آب حل کرده و با استفاده از کاردک قسمت های مورد نظر را پر کنید. البته بعد از این کار باید یکی دو روز تا خشک شدن کامل این قسمت ها صبر کنید.

پس از خشک شدن قسمت هایی که گود بودند،زیر سازی و مسطح کردن کامل قسمت مورد نظر، نوبت به چسباندن موکت جدید میرسد.ابتدا با استفاده از قلم مو یا کاردک چسب فوری یا صنعتی را در قسمت هایی از سطح بزنید.مدتی صبر کنید که چسب کمی خشک شود.سپس موکت را بچسبانید.

قالیشویی ابریشم مشهد

مطلب پیشنهادی : قالیشویی ، یه پیشنهاد ویژه در عید نوروز !!!!!

 

 

برای سفارش قالیشویی به صفحه ی ثبت سفارش آنلاین مراجعه نمایید .

سفارش قالیشویی

 

درباره‌ی اپراتور لاین استور پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

قالیشویی

معنی اصطلاح مقاط در صنعت فرش

در هر نوع فرش یا تابلوفرش، اصطلاحی به نام مقاط وجود دارد که به معنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *