خانه / قالیشویی ابریشم مشهد / نحوه پاک کردن لکه خمیر بازی (اسلایم) از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه خمیر بازی (اسلایم) از روی فرش

در هر صورت اگر قسمتی از این ماده صنعتی بر روی فرش یا موکت دوست داشتی شما ریخت باید بدانید که اگر هرچه سریعتر اقدام به رفع آن کنید کار شما آسان تر خواهد بود و پیشامد کمتری نیز خواهد داشت.

۱-تا جایی که میتوانید بیشترین میزان از این ماده را با استفاده از ناخون هایتان از لابه لای الیاف فرش یا موکت بیرون بکشید. هرچقدر که این ماده کمتر در تار و پود فرش یا موکت شما باقی بماند کار شما در مراحل بعدی که شستشوی فرش یا موکت میباشد راحت تر است.

۲- محلول مورد نیاز برای از بین بردن لکه خمیر بازی یا اسلیم را بسازید. برای این منظور، مقدار ۶ انس معادل ۱۸۰ میلی لیتر سرکه سفید را با مقدار ۳ انس معادل ۸۹ میلی لیتر آب گرم ترکیب کنید. سرکه یکی از بهترین محلول های شیمایی است و استفاده زیادی دارد. یکی از این موارد تمیز کردن فرش میباشد.همچنین میتوانید این محلول را در بطری ریخته و بر روی محل مورد نظر اسپری نمایید.

۳-محلول بدست آمده را بر روی قسمت مورنظر بریزید، به میزانی که قسمت مورد نظر کاملا به این محلول آغشته شود. سپس چند دقیقه صبر کنید تا اسلایم یا خمیر بازی به این محلول واکنش نشان بدهد. از برسی نرم برای آغشته کردن قسمت های مورد نظر استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که مقدار محلولی که میسازید بسته به نوع و اندازه لکه میباشد.

۴-زمانی که خاصیت چسندگی خمیر از بین رفت با استفاده از برسی نرم مانند برس فرش یا برس ضرف شویی شروع به بیرون آوردن اسلایم ها از میان تار و پود فرش کنید. پس از هربار استفاده از برس، برای آنکه ابعاد بیشتر خمیری نشود، برس را خوب شسته و مجددا این کار را انجام دهید. این کار را تا زمانی که اسلایم یا خمیر بازی از الیاف فرش یا موکت بیرون نیامده بود انجام دهید.

۵-با استفاده از حوله ای خشک و تمیز سطح موردنظر را کاملا خشک کنید.

۶-این مراحل را تا زمانی که لکه از بین برود تکرار کنید. پس از اتمام کار، اجازه دهید قسمت مورد نظر در جریان هوا قرار بگیرد.سپس سطح مورد نظر را با استفاده از جارو برقی جارو کنید تا قسمت شسته شده به حال اولیه بازگردد.

 

قالیشویی در مشهد
مطلب پیشنهادی : کدام شهر بهترین قالی و فرش دستباف را دارد ؟؟؟

برای سفارش فالیشویی به صفحه ثبت سفارش آنلاین مراجعه نمایید .

سفارش قالیشویی

درباره‌ی اپراتور لاین استور پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

قالیشویی

معنی اصطلاح مقاط در صنعت فرش

در هر نوع فرش یا تابلوفرش، اصطلاحی به نام مقاط وجود دارد که به معنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *