خانه / قالیشویی ابریشم مشهد / قالیشویی ، راهکاری برای صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی

قالیشویی ، راهکاری برای صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی

قالیشویی و کاهش مصرف آب آشامیدنی

در گذشته مردم فرشهای خود را در کنار رودها و جویبار ها و چشمه ها می شستند و نه تنها باعث آلودگی آب جاری میشدند بلکه سبب شیوع بیماری در بین مردم و افزایش آلودگی عمومی در سطح شهر می شدند .

این شست و شو در رودخانه ، سبب ورود مستقیم مواد شوینده و مضر به درون رودخانه و چشمه شده و سبب سخت شدن آب  شده و در صورت استفاده به عنوان آب آشامیدنی ، سبب بروز بیماری های کبدی و کلیوی به دلیل ورود کاتیون های مضر به درون آب می شود .

امروزه در قالیشویی ها و همچنین در قالیشویی ابریشم مشهد ، برای شست وشوی فرش ها از آب آشامیدنی شهری برای شستن فرشها استفاده نمی شود ، بلکه از آب های موجود در چاه های آب زیر زمینی استفاده شده و بعد از مصرف به درون آن باز میگردد .

از  آنجایی که مصرف مواد شوینده در قالیشویی ها بسیار محدود و کنترل شده می باشد ، ورود آب آلوده به مواد شوینده و سمی به درون سفره های آب زیر زمینی کاهش یافته و همچنین به دلیل عبور آب مورد استفاده در قالیشویی از بین لایه های خاکی زمین عبور کرده و این لایه ها تا حدی مانند فیلتر عمل میکنند و خاصیت شویینده بودن آن را کاهش می دهند .

صرفه جویی در آب.قالیشویی ابریشم مشهد

در نتیجه  شستن فرش ها در قالیشویی در بسیار به نفع  مردم و محیط زیست می باشد و به سلامت کلی جامعه کمک می کند .

امیدوارم  این مطلب برای شما دوستان عزیز ، مفید بوده باشه ، شما همین حالا می تونید فرش های  خود را برای شست و شو  در اختیار قالیشویی ابریشم مشهد بذارید و از خدمات ما بهره مند شوید .

 

مطلب پیشنهادی  :

فواید شستن قالی در قالیشویی

درباره‌ی اپراتور لاین استور پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

قالیشویی

معنی اصطلاح مقاط در صنعت فرش

در هر نوع فرش یا تابلوفرش، اصطلاحی به نام مقاط وجود دارد که به معنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *