خانه / قالیشویی ابریشم مشهد / برای افزایش عمر فرش خود، با روش صحیح جارو زدن آشنا شوید!

برای افزایش عمر فرش خود، با روش صحیح جارو زدن آشنا شوید!

روش صحیح جارو زدن فرش

 

در هفته یک بار فرش های خود را جارو بزنید. برای این کار جارو را در خواب فرش بکشید و جارو بزنید. حتما به این نکته توجه کنید که مدام عقب جلو کردن جارو باعث آسیب رسیدن به فرش میشود.

همانطور که گفته شد جارو را به سمت خواب فرش بکشید و سپس جارو را بلند کرده و مجددا در جهت خواب فرش به حرکت دربیاورید. اگر نمیدانید که خواب فرش به کدام سمت است، کف دست خود را بر روی فرش بکشید اگر تار و پود فرش تغییر کرد و بافت فرش زیر دست شما زمخت و خشن شد، این جهت خواب فرش نیست. اما اگر پرز ها و تار و پود فرش هنگام دست کشیدن بر فرش، نرم و لطیف و یکنواخت بود آن قسمت خواب فرش است.

اگر فرش تازه و نو خریداری کرده اید، میتوانید با جارو کردن پرز های اضافی فرش را بگیرید اما با یک بار انجام دادن جارو کردن پرز ها کاملا از بین نمیروند و باید این کار را در هفته دو تا سه بار انجام دهید تا پس از مدتی پرز های اضافی فرش کاملا از سطح فرش جمع شوند.

در بالا گفته شد که معمولا هفته ای یکبار فرش های خود را جارو بزنید اما این معیار برای همه افراد و منزل ها یکی نیست و بسته به میزان رفت و آمد و افراد در منزل، و وجود حیوان خانگی به دو تا سه بار در هفته افزایش پیدا میکند. توجه به این موارد باعث سالم تر ماندن فرش شما و درنهایت افزایش عمر مفید فرش شما خواهد شد.

بسته به تراکم تار و پود فرش نوع برس جارو ها متفاوت است. به این صورت که در فرش های معمولی برس های دوار پیشنهاد میشود به این دلیل که تار و پود فرش را تغییر میدهد و ذرات و گرد و غبار و حشرات موذی را راحت تر جذب میکند. اما این نوع جارو شاید برای فرش های با تراکم بالا مناسب نباشد به این دلیل که شاید با پرز پرز شدن فرش مواجه شوید. در جارو زدن این نوع فرش ها بهتر است سطح برس جارو را کم کرده و مکندگی و قدرت جاروبرقی را افزایش دهید تا از پرز پرز شدن فرش جلوگیری شود.

قالیشویی در مشهد

مطلب پیشنهادی : فواید شستن قالی در قالیشویی

برای سفارش قالیشویی به صفحه ی ثبت سفارش آنلاین مراجعه نمایید.

سفارش قالیشویی

درباره‌ی اپراتور لاین استور پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

قالیشویی

معنی اصطلاح مقاط در صنعت فرش

در هر نوع فرش یا تابلوفرش، اصطلاحی به نام مقاط وجود دارد که به معنی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *